Teljesen mindegy, hogy milyen márkájú kocsiról van szó, ha 95 után gyártották, akkor biztos, hogy egy idő után szükségessé válik a kocsi távirányítójának a tanítása. De pontosan mit is jelent a távirányító programozása és miért van erre szükség? Nos, főleg azért nem lehet ezt megkerülni, mert az autókban egy immobiliser, azaz indításgátló van, ami csakis a neki megfelelő kulccsal kommunikál.
Mindez pedig azt jelenti, hogy ha épp nincs a tulajdonosnál a slusszkulcs, akkor nem csupán az ajtókat nem tudja kinyitni, de a motort sem lesz képes beindítani. Akkor hát mikor is kötelező a távirányító programozása? Számos eset van rá, hogy csakis ez az egyetlen kiút a bajból.
Sokan csak akkor fordulnak szakemberhez, amikor a járgány nem reagál a távirányítóra, illetve azzal nem lehet azt beindítani. Ekkor már valószínűleg régóta érlelődik a probléma, amire csak a távirányító programozása nyújthat megoldást. Megeshet, hogy a kütyüben található akku lemerült. Erre szerencsére, ha mondani lehet ilyet, vannak intő jelek, amiből rájöhet az ember, hogy készülni kell a meghibásodásra, és gondolni szükséges a távirányító programozása lehetőségre.