Stabilan rögzít a zuhanyfal tartó

A zuhanykabinokban használt felszerelések (csatlakozó, zuhanyfal tartó, zsanér) ellen kell álljanak a víz, a gőz és a magas hőmérséklet károsító hatásainak. Ezek a megfelelő stabilitást és merevséget biztosítják az egész szerkezetnek. A zuhanyfal tartó a rögzített üvegelemekhez használatos, mert megakadályozza a használat közbeni imbolygást vagy elmozdulást. A különböző formájú és méretű felső erősítő rudak vagy konzolok segítenek biztonságosan és tartósan rögzíteni az üveget, így a felhasználó bízhat annak szilárdságában.

A szerelvények rozsdamentes acélból készülnek, ami garantálja a tartósságot, még a nedves fürdőszobai környezetben is. A zuhanyfal tartók különböző formájúak (kerek, szögletes, lapos) lehetnek, ami lehetővé teszi, hogy a zuhanykabin stílusának megfelelő opciót válasszunk. Az esztétikus megjelenés érdekében, a legtöbben általában polírozott króm vagy matt felületű bevonatot választanak.

A rudak sajátossága, hogy nincs szükség az üvegbe fúrni. A speciális rögzítő mechanizmusoknak köszönhetően, könnyen felszerelhetőek az üvegfelület megsértése nélkül, ami kényelmes a beszereléshez és a további használathoz. Ez a megoldás ideális a modern és praktikus zuhanykabinok kialakításához.

Csak kevés fürdőszoba büszkélkedhet olyan térrel, ami elegendő egy kád, mosógép és mosdókagyló beszereléséhez. Azonban még szűkös körülmények között is létrehozhatunk olyan belső teret, ami stílusos, modern, funkcionális és hangulatos. Ebben segítenek a kiváló minőségű zuhanyfal tartók is, amiket a Palatinus Fürdőszobaszalon vagy a webáruházban találunk.

Egyre nagyobb teret nyernek az SPC padlók, burkolatok

Nem is olyan régen, a hazai piacon is megjelentek az újabb típusú SPC padlók, burkolatok. Nem sok idő kellett elteljen, mire nagy népszerűségre tettek szert. Mi a titka az SPC padlók, burkolatok sikerének és milyen előnyeik vannak más típusokkal szemben? Kezdjük röviden azzal, hogy az SPC padló a klikkes vinyl padlóburkolat egy altípusa, amit ékesen bizonyít a fenti rövidítés (Stone Polymer Composite) dekódolása, ami kő-polimer kompozitot (vegyületet) jelent.

Az összetételben a kő, pontosabban a mészkő és a PVC aránya 70% és 30% között változik. Mit értek el a gyártók a mészkő és a PVC nagyarányú keverésével, és mit adnak valójában az SPC padlók, burkolatok a végfelhasználónak? Itt összpontosítjuk a figyelmet fontossági sorrendre:

1. A környezetbarát jelleg és a megfizethető ár az egyik legfontosabb előnye ennek a burkolatnak. Egy átlagos vastagságú SPC padló induló ára jelentősen kedvezőbb az LVT típus költségétől. A klikkes LVT magas ára annak köszönhető, hogy a gyártóknak több tisztítási ciklust kell alkalmazni drága alkatrészek felhasználásával. Ezzel szemben, az SPC nem igényel ilyen költséges tisztítást és mivel ez az anyag bőségesen megtalálható a természetben, az árkülönbség egyes esetekben megközelítőleg azonos vastagságnál a felére is csökkenhet.

2. 100%-os nedvességállóság. Ha összehasonlítjuk ezt az anyagot más faalapú padlóburkolatokkal (laminált, parketta, deszka, tömörfa stb.), akkor láthatjuk, hogy az SPC padlók, burkolatok teljesen közömbösek a vízzel szemben.